Де шукати гранти аграріям?Шановні колеги та партнери!

Напевно Ви вже чули про старт нової онлайн платформи Міністерства аграрної політики та продовольства України для підтримки аграріїв – Державного аграрного реєстру (далі – ДАР). Це автоматизована електронна система створена за прикладом (та за технічної допомоги) Європейського Союзу.

Головною метою є своєчасне інформування, залучення та розподіл усіх видів підтримки для українських аграріїв. Після реєстрації виробники сільськогосподарської продукції не тільки будуть поінформовані про усі актуальні можливості отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а й зможуть взяти в них участь не полишаючи робочого місця.

Зареєструватися в ДАР можуть виробники агропродукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності, для цього потрібен лише електронний підпис.

Поточні програми підтримки

З 1 вересня 2022 року у ДАР відкрився прийом заявок на участь в двох програмах допомоги агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн., а саме:

  1. безповоротна виплата у розмірі 3100 грн на 1 га землі в обробітку (але не більше 372 000 грн. для одного реципієнта);
  2. безповоротна виплата у розмірі 5300 грн на 1 корову (але не більше 530 000 грн. для одного реципієнта).

Варто відзначити, що обмін даними між ДАР та державними реєстрами вже налагоджений, а інформація оновлюється при кожному вході користувача на портал. Відтак критично важливим є належне оформлення своїх активів для підтвердження прав на одержання згаданих виплат.

Перелік затверджених до виплати заявок формуватиметься на щомісячній основі, відтак перші виплати надійдуть фермерам вже наприкінці жовтня. Український державний фонд підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) є відповідальним за опрацювання заявок по Програмам та прийняття рішень по ним.
Термін прийняття заявок – до 15 листопада, а відтак ще є час не тільки долучитися до поточних програм, а й моніторити їх на майбутнє.

Увага, шахраї!

Стало відомо, що на адреси аграріїв надходять листи від імені Мінагрополітики з фіктивної електронної пошти. У листах фермерів запрошують взяти участь у грантовій програмі Міністерства та Європейського інвестиційного банку. Пропонують заповнити анкету, а далі просять на шахрайські рахунки надсилати кошти, пояснюючи це умовою участі в програмі.

Звертаємо Вашу увагу, що реєстрація в ДАР та подання заявок на участь у програмах підтримки є безкоштовними і здійснюється на відповідному порталі за допомогою кваліфікованого цифрового підпису.

. . .

Сподіваємося наведена інформація стане Вам у нагоді. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, або виникне необхідність у перевірці контрагента, пропонуємо звертатися до:

Андрія Мартинюка, директора з розвитку бізнесу Юридичної фірми ОМП
+38 098 244 6262; +380 44 391 30 01
a.martyniuk@omp.ua

Галини Брунь, директора з маркетингу Юридичної фірми ОМП
+380 44 391 30 01
g.brun@omp.ua


Сергій Мірошниченко (Юрист)
Кирило Левтеров (Партнер)