Оновлення інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб.

Інформація стосується діяльності
юридичних осіб, зареєстрованих в Україні

Шановані колеги!

Інформуємо Вас про норми законодавства, щодо АКТУАЛІЗАЦІЇ ТА ОНОВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ.

Зокрема, на виконання вимог Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” від 15.05.2003 р. ІV (далі – Закон про реєстрацію), юридичні особи повинні

  • мати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності;
  • підтримувати таку інформацію в актуальному стані; та
  • ЩОРІЧНО ПІДТВЕРДЖУВАТИ ВІДОМОСТІ ПРО КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА.

Коротка інформація (висновок)

  1. Первинне розкриття бенефіціара – до 10 липня 2022 року;
  2. Якщо подали в 2021 році – Юридичні особи повинні подати поновлення інформації про кінцевого бенефіціара протягом 14 днів з дати державної реєстрації юридичної особи і так кожного року.
  3. Якщо відбулися зміни кінцевого бенефіціара – оновити дані протягом 30 робочих днів.

Детальна інформація

Так, відповідно до п. 22 ст. 17 Закону про реєстрацію, юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни. Якщо зміни у структурі власності та інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи відсутні, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі (ОМР: вичерпний перелік відомостей передбачений ст. 9 Закону).

Разом з тим, відповідно до ст. 171 Закону про реєстрацію, юридичні особи повинні щорічно підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів.

Звертаємо Вашу увагу, що зазначені положення Закону про реєстрацію існують та актуальні паралельно з зобов’язанням юридичних осіб щодо подачі державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в строк до 10 липня 2022 року, передбаченим Законом України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 06.12.2019 р. № 361-IX (далі – Закон про запобігання та протидію відмиванню доходів).

Отже, розкриття інформації про бенефіціарів та структуру власності проводиться на декількох етапах існування та діяльності юридичних осіб:

  1. Первинне розкриття – до 10 липня 2022 року (вимога Закону про запобігання та протидію відмиванню доходів);
  2. Щорічне підтвердження – протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи (вимога Закону про реєстрацію);
  3. Оновлення інформації – протягом 30 календарних днів з дня виникнення змін у структурі власності та/або складу бенефіціарів (вимога Закону про реєстрацію).

Додатково повідомляємо, що, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 21.12.2016 року № 990, у разі виявлення під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації фактів неподання юридичною особою державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи Мін’юст рекомендованим листом інформує про це керівника відповідної юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), з вимогою щодо необхідності звернення такої особи у місячний строк до Мін’юсту для складення відповідно до законодавства протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною шостою статті 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП).

Зазначеною статтею КУпАП передбачено накладення штрафу у розмірі від 17000 до 51000 гривень, як за

  • неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника, так і за
  • неподання або несвоєчасне подання інформації про відсутність кінцевого бенефіціарного власника.

* * *

Просимо звернути Вашу увагу, що дані, викладені у цьому інформаційному листі, призначені для загального ознайомлення і не можуть вважатися юридичною консультацією. Висловлюємо сподівання, що ця інформація була корисною для Вас. Ми продовжуємо стежити за останніми змінами у законодавстві України та практиці його застосування.

У випадку виникнення необхідності у більш детальному роз’ясненні положень законодавства, будь ласка, звертайтесь до нас у будь-який зручний для Вас час.

Контактні особи:

Олександр Дайнеко, юрист
+380 44 391 30 01 od@omp.ua

Ігор Огороднійчук, партнер
+380 44 391 30 01 io@omp.ua

З повагою,
Юридична фірма «ОМП»  



Ігор Огороднійчук (Партнер)