ВАРІАНТИ ОПОДАТКУВАННЯ РЕЗИДЕНТІВ ДІЯ СІТІ

IT компанії, які є резидентами Дія Сіті, мають право протягом такого резидентства (перебування у Реєстрі Дія Сіті) обрати один із двох варіантів оподаткування (корпоративні податки):

 1. бути платником податку на прибуток за загальними правилами. Тобто розраховувати податок за ставкою 18%, виходячи з фінрезультату до оподаткування, за необхідності відкоригованого на податкові різниці;
 2. перейти на спеціальний режим оподаткування та сплачувати податок на виведений капітал за ставкою 9%, з річним періодом (п.п.137.10.3ПКУ).

Обидва види резидентів Дія Сіті будуть по особливому оподатковувати доходи, виплачені своїм працівникам та гіг-спеціалістам (податок на працю), а саме: 5% ПДФО; 22% ЄСВ (від мінімальної заробітної плати, незалежно від розміру доходу), а також 1,5% військового збору.

Перехід на застосування спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті здійснюється за заявницьким принципом.

Для того, щоб перейти на спеціальний режим Дія Сіті необхідно подати заяву, затверджену Наказом № 99 до ДПС України (за податковою адресою юридичної особи) засобами електронного зв’язку в електронній формі. Така заява подається разом з поданням заяви про отримання статусу резидента Дія Сіті або не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Після обробки контролюючим органом такої заяви платнику податків надійде ідентифікатор форми документа J1409001 – Рішення про погодження (відмову у погодженні) заяви.

Зверніть увагу, підписувати заяву в податкову має право лише та особа, чий ЕЦП ідентифіковано податковою саме для Вашої компанії (наприклад, керівник чи бухгалтер).

Суть оподаткування резидентів Дія Сіті, які обрали ПнВК, полягає в тому, що:

 • сплачувати ПнВК слід буде за ставкою 9 %;
  Хоча інколи доведеться сплатити і податок на прибуток за ставкою 18 %. А саме, у випадку, коли резидент Дія Сіті:

— є контрольованою особою. Платити податок на прибуток слід із скоригованого прибутку КІК (п.п. 141.91.4 ПКУ);
— здійснює контрольовані операції, які не відповідають принципу «витягнутої руки» (п.п. 141.91.3 ПКУ);

Податковим агентом платника податку – фахівця резидента Дія Сіті під час нарахування (виплати) на його користь доходів у зв’язку з трудовими відносинами чи у зв’язку з виконанням гіг-контракту, є резидент Дія Сіті.

Фактично оподаткування доходів фахівця буде однаковим як за трудовим договором, так і за гіг-контрактом, що включатиме податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), військовий збір (далі – ВЗ) та єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ).

1. ПДФО

Для оподаткування доходів спеціалістів резидента Дія Сіті (ПДФО) встановлена ставка у розмірі 5% застосовується до:

 • заробітної плати;
 • винагороди за гіг-контрактом;
 • авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.

Якщо ж розмір таких доходів перевищує еквівалент 240 тисяч євро за календарний рік за офіційним курсом гривні щодо євро, встановленим НБУ станом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується загальна ставка 18%. Платник податків зобов’язаний відобразити суму такого перевищення у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) і самостійно сплатити податок з суми такого перевищення.

2. ВЗ

Із доходів фахівців (за трудовим договором та гіг-контрактом) резидента Дія Сіті стягується військовий збір за загальною ставкою 1,5%.

3. ЄСВ

ЄСВ для платника – резидента Дія Сіті встановлюється:

 • на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати – у розмірі мінімального страхового внеску (22% від мінімальної заробітної плати);
  на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг – контрактами – у розмірі мінімального страхового внеску (22 % від мінімальної заробітної плати).

Відкрийте для себе світ Дія Сіті разом з ОМP!

Дізнавайтеся більше про послуги ОМП  https://omp.ua/it-and-media/


Марина Червєнкова (Керівник практики ІТ, промоції та захисту інтелектуальної власності. Старший юрист)